Účto a Windows

64bitové PC - Jak instalovat a spouštět účto v DOSBoxu

Při instalaci z internetu vyberete vhodnou verzi a standardním způsobem nainstalujete. Při instalaci z CD se vybere instalační sada automaticky. (Kapitola 4.1)

64bitové PC - Velikost okna a kvalita zobrazení

Pokud vám nevyhovuje rozlišení či velikost okna, vyzkoušejte vlastní nastavení. Umístění okna lze nastavit z volby Ostatní /Parametry /Plocha /Okno /Umístění okna na obrazovce. (Kapitola 4.2)

64bitové PC - Převod dat z účta

Nejrychlejším řešením je přenést celý adresář UCTO do počítače s 64 bitovým systémem a poté spustit účto instalované v DosBoxu. Převod dat se nabídne automaticky. (Kapitola 4.3)

Na jakém počítači mohu Účto provozovat?

Program běží pod operačním systémem DOS, Windows 95, Windows 98, Windows 2000, XP, Vista a Windows 7/8 (32 i 64bit).

Účto a Windows Vista nebo Windows 7/8/10

Program účto lze provozovat na 32bit i 64bit Windows Vista/7/8/10.

Pokud by se objevovalo hlášení Zvětšit FILES v CONFIG.SYS, volte Ostatní /Speciality /Systémové informace /Systémové soubory /Windows XP,2000,NT /Editace CONFIG.NT a upravte řádek FILES=40 na FILES=150. Nový parametr bude aktivní po novém spuštění účta.

Zvětšení okna s účtem

Windows 7/8/10 64bit

Okno zvětšíte, pokud ve spuštěném účtu podržíte klávesu s logem Windows a opakovaně stisknete klávesu F12 (F11 zmenšuje) nebo podržíte klávesu Ctrl a zarolujte kolečkem myši. Při opouštění účta potvrďte hlášení Zapamatovat vlastnosti okna vDos.

Poznámka: Pokud používáte účto v DOSBoxu, tak v účtu volte Ostatní /Parametry /Plocha /Okno a vyzkoušejte jiné rozlišení. Aktuální velikost okna je uvedena v dolním modrém řádku za parametrem windowresolution=. Pozici okna lze upravit z volby /Umístění okna na obrazovce.

Windows 8/10 32bit

Poklepte pravým tlačítkem myši na zástupce (ikonu účta), volte /Vlastnosti /Písmo, zvolte písmo Lucida Console a vyberte velikost (např. 24), která se vám osvědčí.

Instalace ÚČTA ve Windows XP a Windows 2000

Program Účto instalujte podle podrobného návodu přiloženého v krabici. Není-li výsledek uspokojivý, najdete řešení zde.

Nepodporuje vaše grafická karta běh účta na celou obrazovku? Padá účto neustále do lišty nebo do okna? Potřebujete se často přepínat do jiných aplikací? Pak je řešením nastavit účto pro běh v okně a optimalizovat velikost okna. Pozor, standardní roztažení obrysu okna pomocí myši pro dosovské úlohy nefunguje! Klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce (ikonu účta) volte „/Vlastnosti /Obrazovka“ a vyberte „Způsob použití – Okno“. Pak volte „/Písmo“ a vyberte takové (např. Lucida Console=20), které se vám osvědčí.