Vzdálený přístup k Účtu

K programu Účto můžete přistupovat i vzdáleně z cizího počítače. Můžete tedy mít Účto v kanceláři a přistupovat k němu vzdáleně z domova, nebo můžete umožnit vzdálený přístup k Účtu pro Vaše klienty atd.

Z Účta na vzdáleném počítači lze samozřejmě tisknout, vytvářet PDF soubory atd.

K Účtu můžete dokonce přistupovat střídavě i ve více uživatelích. Je tedy možné používat Účto několika způsoby:

1. Účto běží na PC ve firmě, externí účetní se připojuje vzdáleně, majitel firmy pracuje lokálně na PC s účtem

První možností je, aby účto běželo na PC u podnikatele nebo firmy, kde se do něj budou zadávat faktury a další doklady. Externí účetní se bude občas připojovat vzdáleně kvůli zaúčtování dokladů, vystavení DPH atd.

Odpadá starost s přenášením papírových dokladů, přepisováním faktur atd.

2. Účto běží na PC ve firmě, externí účetní se připojuje vzdáleně, majitel firmy se připojuje také vzdáleně

Další možnost rozšiřuje předchozí variantu. Vzdáleně s účtem může pracovat nejenom externí účetní, ale i majitel firmy nebo další zaměstnanci.

Níže je zobrazeno vzdálené spuštění účta, které spouští např. externí účetní na počítači svého klienta.

2. Účto běží na PC u účetní, podnikatel (klient účetní) se připojuje vzdáleně

Další možností je, aby účto běželo na PC u externí účetní, která na něm vede agendu jednoho nebo více klientů, a její klienti se k jejímu PC vzdáleně připojovali a nahlíželi do své účetní agendy, popř. tam pořizovali data.

Díky nastavení uživatelských práv v Účtu je možné, aby v Účtu bylo vedeno více účetních agend a každý klient měl přístup jen a pouze ke své vlastní účetní agendě. Účetní pak má přístup ke všem agendám.

Klient má tak pod kontrolou své účetnictví, nemusí žádat účetní o data, o vytisknutí podkladů atd.

Níže je zobrazen příklad na práci s účtem na vzdáleném počítači externí účetní. Každý uživatel má svoje přístupové heslo a nastavená práva:

 

Účto na Linuxu, Mac OS nebo Androidu?

Žádný problém. Vzdáleně se totiž  k PC s Účtem nemusíte připojit jen z dalších Windows. Jde to i z ostatních operačních systémů. Jak to vypadá se můžete podívat níže.

Takto např. vypadá přístup k Účtu z Linuxu:

Jak vzdálený přístup realizovat?

Jednoduše.

Na počítač s Účtem musíte mít umožněný vzdálený přístup, tedy např. přes TeamViewer, přes terminálový server (pro více současných uživatelů) nebo přes klasickou vzdálenou plochu (pro jednoho uživatele).

Na počítači, ze kterého se budete vzdáleně připojovat, se pak připojíte přes klasickou vzdálenou plochu nebo přes TeamViewer.